Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

TJ Lakšárska Nová Ves

Zo športu

Tak ako v minulej sezóne aj v tejto našu TJ Družstevník reprezentujú futbalisti v oblastnej futbalovej súťaži v troch kategóriách. Jediným rozdielom je to, že družstvo dorastencov nahradili žiaci. Tí z bývalých dorastencov, ktorí dovŕšili vek pre kategóriu mužov a mali záujem ďalej pokračovať, boli zaradení do „A“ družstva. Dvaja dorastenci ďalej pokračujú v dorasteneckej súťaži ako hosťujúci hráči v TJ Sokol Borský Mikuláš, po dovŕšení veku pre mužskú súťaž sa vrátia do nášho klubu.

  „A“ družstvo pokračuje s malými obmenami v zostave tak, ako dokončilo minulú sezónu. Pribudli spomínaní dorastenci a na hosťovaní máme troch hráčov. Po polročnej prestávke sa do zostavy vrátili aj R. Velický a R. Winklér z hosťovaní v iných kluboch. Hrajúcim trénerom je pán Ján Filuš.
            Žiacke družstvo má 17 hráčov. Sú v ňom bývalí prípravkári, dievčatá a chlapci, ktorí prejavili záujem o hranie futbalu. Niektorí z nich už majú skúsenosti s futbalom a nedá sa povedať, že sú to úplní nováčikovia. Trénuje ich pán Vladimír Šimek. S tréningovým procesom začali v júli a odohrali aj niekoľko prípravných stretnutí, pri ktorých si tréner mohol pozrieť, čo asi od chlapcov môže očakávať a na čo hlavne sa treba v tréningovom procese zamerať.
            Prípravka pokračuje s hráčmi, ktorí hrali aj v minulej sezóne a s niekoľkými novými chlapcami a jedným dievčaťom. Tréningov sa zúčastňujú aj chlapci mladší ako šesť rokov, ktorí ešte nemôžu hrať súťaž, ale hrávajú prípravné zápasy. Začleňujú sa teda do zostavy a vieme, čo od nich budeme môcť očakávať po dovŕšení veku pre zaregistrovanie vo futbalovom zväze.
            Jesenná časť sezóny je rozohraná, a tak je ešte predčasné hodnotiť výsledky a robiť závery. Výkony jednotlivých družstiev zhodnotia tréneri po odohraní celej jesene.