Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Dve prvé miesta v rallye crosse zostali v Lakšároch

27. jún roku 2009 sa určite zapíše do kroniky obce, pretože sa v „Lakšároch“ uskutočnil už 3. ročník MOGUL autorallye crossu, na ktorom sa zúčastnilo 24 pretekárov. V prvom rade treba oceniť, že technika jazdcov aj samotné autá sú z roka na rok dokonalejšie.

Trať bola veľmi náročná a preverila jazdecké schopnosti každého jedného pretekára. Domáci pretekári boli tento rok viac než úspešný. Marek Vandák, ktorý jazdil v kubatúre do 1600 ccm, obsadil v silnej konkurencii prvé miesto, podobne ako Richard Bobot, ktorý nenašiel premožiteľa v kubatúre do 1300 ccm . Chalani boli neopísateľne šťastní, keď mohli vystúpiť na najvyšší stupienok a hlavne na domácej trati. V kategórii do 1300 ccm jazdil aj Roman Pikálek, ktorý žiaľ musel zo závodu odstúpiť pre technické problémy, no napriek tomu sme veľmi hrdí, že dva víťazné poháre zostali ,,doma“.