Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Prázdniny bez hraníc

Tak, ako po minulé roky, aj tieto prázdniny boli v duchu cezhraničnej spolupráce: “Rakúsko, Morava, Slovensko. Každá z týchto krajín je niečím výnimočná.


Rabensburg
Keď prekročíte hranicu v Moravskom Svätom Jáne a Hohenau, neunikne Vám, že ste v inom kraji. Polia sú tu starostlivo obrobené až po asfaltovú cestu, ktorá Vás privedie do malého, pekne upraveného mestečka Rabensburg. Tu sa 4. júla začínali tohtoročné prázdninové hry.


Moravská Nová Ves
O týždeň 10.7.2009 bolo stretnutie v Moravskej Novej Vsi. „Morava krásna zem“... Všetko čo sa v nej spieva, je pravda. Mierne svahy osadené viničom, krásne obrobené polia. 


Kúty
V Kútoch 17.7.2009 bolo ďalšie, v poradí už tretie stretnutie. Kúty a Rabensburg majú už dlhoročnú spoluprácu. Niektorí ľudia z týchto obcí sa už dobre poznajú. Stretávajú sa i celé rodiny. 


Lakšárska Nová Ves
V Lakšárskej Novej Vsi sme sa stretli presne v polovici prázdnin 31.7.2009. Deň bol ako stvorený na takúto akciu. Prišli naši priatelia z Rabensburgu a z Kútov. Hostí z Moravskej Novej Vsi sme sa nedočkali. Po zahájení a privítaní hosťov v troch jazykoch sa deti rozpŕchli po školskom areáli. Každý si našiel svoje miesto. Chlapci hrali futbal a ihneď otestovali nové preliezky. 


Rabensburg
Rozlúčka s prázdninami bola 5.9.2009 v Rabensburgu. Kde sa začínalo, tam sa i končilo.Vytvorené: 13. 10. 2015
Posledná aktualizácia: 14. 10. 2015 10:53
Autor: