Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Toto sme tu ešte nemali...

Určite mi dáte všetci za pravdu, keď poviem, že sa rok 2009 zapíše do pamätí našej obce, ako rok veľkých športových udalostí a úspechov. Mám na mysli nielen úspech našich futbalistov, ktorí postúpili do vyššej súťaže, ale samozrejme aj obrovské úspechy nášho Lakšárskeho rallye teamu, ktorý z roka na rok napreduje a je mi cťou povedať, že je konkurencie schopným teamom rôznym profesionálnym teamom (českým i slovenským), s ktorými sme mali tú česť pretekať. (Marek Vandák)

18.07.2009 sa konal tretí pretek záhoráckeho pohára na trati v Sekuliach. Svoju výbornú formu Richard aj s Marekom opäť potvrdili a obaja suverénne vyhrali prvé miesta, každý vo svojej kategórii.

30.08.2009 sa konal štvrtý pretek ročníka 2009 v Senici. Richard s Marekom obsadili vynikajúce druhé miesta, každý vo svojej kategórii a potvrdili svoje dovtedajšie prvenstvá v celkovom poradí záhoráckeho pohára.

5.09.2009 sa konal posledný závod v Borskom Mikuláši. Na „Búroch“ pretekal, okrem Riša a Mareka, aj náš ďalší – najskúsenejší jazdec Roman Pikálek. Roman obsadil prvé miesto a hneď za ním, v tesnom závese, prišiel na druhom mieste Marek. V regionálnej tlači , miestny redaktor nazval tento pretek, ako súboj švagrov. Marekovi stačilo v tomto závode získať aspoň 1. bod, no a nakoľko prišiel do cieľa na druhom mieste, získal 15 bodov a stal sa celkovým víťazom ročníka 2009 o Záhorácky pohár v MOGUL rallye crosse v kategórii do 1600 ccm - senior. Náš najmladší pretekár R. Bobot, ktorý má vo svojej zbierke najviac trofejí, jazdil v kategórii do 1300 ccm a vyhral s veľkým náskokom. V celkovom poradí obhájil Richard prvenstvo z minulého roka a stal sa celkovým víťazom ročníka 2009 o Záhorácky pohár v MOGUL rallye crosse v kategórii do 1300 ccm – senior