Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Aj tanec prináša radosť

14.06.2012 sa konali v Ústí nad Labem v CR, Majstrovstvá Európy v disco dance, na ktorých sa zúčastnila aj Pavlinka Sojáková z našej dediny.

Umiestnili sa na krásnom 6. mieste so skupinou a 7. mieste s formáciou.
Pavlínka začala navštevovat ZUŠ v Senici v roku 2007. Bola zaradená do tanečného súboru „ SCREAM“. Tento súbor má 60 detí, ktoré sa venujú disco-dancu , hip – hopu...
„SCREAM“ vychoval takých skvelých tanečníkov ako sú Dano a Ondro Antálkovci, Bibiana Ondrejková, Janko Slezák a mnoho dalších.        Pavlínka sa začala venovať disco-dancu. Z prvej medaily sa mohla tešiť v máji 2009 na Majstrovstvách Slovenska za 1. miesto v DVK- kategórií. Pavlínka sa vo svojich 9 rokoch stala spolu s dievčatami z formácie Majsterkou Slovenska. Týmto úspechom získala postup na Majstrovstvá Európy v Ostrave 2009. Tu sa umiestnili na krásnom 2. a 7. mieste.
V roku 2012 Pavlínka postúpila do z detskej vekovej kategórie (DVK) do juniorskej vekovej kategórie (JVK). Na majstrovstvách SR získali 3. miesto a Majstrovstvách Európy 6. a 7. miesto. A toto je len malá časť z jej úspechov.
Prajeme Pavlínke a celému súboru veľa úspechov v ďalších sezónach.