Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Bixiho memoriál

Rok ubehol ako voda a my sme sa opäť stretli, aby sme si zašportovali na počesť Petra Biksadského. 4. Júla sa uskutočnil plážový volejbal – Bixiho memoriál, ktorý sa v našej dedine stal tradíciou s neodmysliteľnou vášňou pre šport a zábavu.
Už deň vopred bolo jasné, že počasie bude viac ako vynikajúce. Pálivé slnečné lúče sprevádzali účastníkov od samého rána, to bol však super začiatok, pretože slnkom nabitý súťažiaci sršali energiou a neskutočným optimizmom. Spolu sa do súboja prihlásilo 16 tímov, ktorí boli ako predchádzajúci rok rozdelení na veľkých a malých amatérov. V menších amatéroch súperili medzi sebou 4 tímy, veľkí amatéri mali o niečo väčšie zastúpenie, ktoré tvorilo 12 tímov.
Na začiatku sa rozhodlo, kto s kým v rámci skupiny bude hrať a následne s pokrikom „športu zdar“ začal boj o putovný „Bixiho pohár“. Niektoré súboje boli veľmi napínavé, pri iných mal človek pocit, akoby loptu niekto začaroval a nie a nie ju trafiť. Komické situácie striedali tie vážnejšie a keď už bolo treba posilniť telo aj myseľ, k dispozícii bol výčap „U Achila“ a občerstvenie „U Šreka“. K výbornej atmosfére prispel aj DJ Sironka, ktorý výberom rytmickej hudby naladil všetkých zúčastnených.
Ako deň plynul, aj slnko ustupovalo so svojou nadvládou, až pokiaľ ho nevystriedal príjemný večer. Nastal čas vyhodnotenia výsledkov. Súťažiaci si mohli konečne vydýchnuť a po namáhavom dni vypnúť rivalitu. Tak ako veľkí amatéri mali svojich víťazov a porazených, aj malí amatéri zažili počas dňa veľa výhier a prehier, no ako to býva v každej hre, prvý mohol byť len jeden. Víťazným tímom sa stal „Bixiho tím“ v zložení P. Biksadskej, P. Sixtu, R. Biksadského a M. Vitoviča. Na druhom mieste skončil tím „CHUDRŽ“ a tretiu priečku obsadili „ STUDIENKARI“. Všetkým sa z celých síl zatlieskalo, zakričalo a zablahoželalo. Po chvíľke nastal čas vypúšťania balónikov Biximu do neba. Súťažiaci aj diváci ich púšťali s veľkým želaním a hlavne vďakou za perfektný deň. Nechýbal hlasný potlesk a občasný zálesk v očiach, ktorý bol už len spomienkou na Bixiho. Táto časť bola ukončením oficialít a ďalej nasledovala voľná zábava sprevádzaná tancom a hlučným smiechom spokojných a šťastných ľudí, ktorí nezabudli, prišli a uctili si tento vážený deň.
Preto sa tešme spolu aj na budúci rok aby sme sa v takej istej hojnosti, pri pálivom slnku, zišli zas a športom dokázali, že v každom z nás je kus veľkej osobnosti.