Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Deň detí

Deň, na ktorý sa tešíme počas celého roka najviac (až po konci školského roka), Medzinárodný deň detí, sme tento rok oslávili o pár dní neskôr, ale čakanie sa vyplatilo.
Zišli sme sa v telocvični, kde sme mali besedu s futbalistom z našej obce, Stanislavom Velickým, po besede sme sa všetci presunuli von, kde už na nás čakala historicko-umelecká spoločnosť Bojník. Členovia sa nám predstavili vtipnou scénkou, po ktorej sme sa mohli stať rytiermi absolvovaním rôznych zábavných stanovísk.
Keď sa s nami rozlúčili následným pasovaním za rytierov, všetci sme už nedočkavo čakali na každoročný guláš. Keďže jedáleň nám nedovolila, aby sme išli jesť všetky triedy naraz, starší žiaci než sa na nich dostala rada, zatiaľ hrali futbal a vybíjanú.
Po výbornom obede sa všetci presunuli na lúku za školským ihriskom, kde už čakali hasiči. Zistili sme, že z hasičov sú veľmi zlí podpaľači, ale hasiť a zabaviť deti vedia. Nielenže nám v horúcom počasí poskytli netradičné osvieženie, ale zábavným spôsobom sme sa aj niečo naučili.