Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Krása našich záhrad

Krása je pominuteľná – no spomienky nám ostávajú. O tom sa presviedčame každoročne v jesenný čas na výstavách, ktoré pre občanov našej obce usporadúva základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov.
Tento rok bol už desiatym – jubilejným, a bolo to aj vidno. Výstava bola výnimočne bohatá, aj napriek nepriaznivému suchému roku. Mnohí občania, či už členovia, alebo nečlenovia zväzu sa nadchli pre túto spoločenskú akciu a priniesli a naaranžovali na stoly mnoho plodín, ovocia a kvetov. Svedčí to o úspešnosti výstav a záujme občanov obce o skvalitnenie spoločenského života.
Výstava bola zahájená tradične vystúpením detí a žiakov základnej a materskej školy, doplneným vystúpením detského speváckeho súboru „Slniečka“. Deti a žiaci ako po minulé roky vystavovali svoje práce. Spolupráca mládeže pri aranžovaní výstavy je v záujme o výchovu mládeže k láske k prírode a k záujmu o prácu v záhradkách a o ich aktívnu účasť na tvorbe pekného životného prostredia.
Na výstave sa významne podieľali aj členovia poľovníckeho združenia v Lakšárskej Novej Vsi – už tradične uvarili poľovnícky guláš, vystavili svoje poľovnícke trofeje, ponúkli návštevníkov i dobrým moravským vínom.
Na výstave bolo vidno i produkciu lakšárskych včiel – rôzne druhy medu a ukážka propolisu.
Nezanedbateľnou úlohou našich výstav je spoločenský život – kedy sa stretnú susedia a v pohode sa porozprávajú a pobavia.
Aj tento rok boli najkrajšie exponáty odmenené a zámer vytvoriť príjemnú atmosféru nedeľného popoludnia sa vydaril.Vytvorené: 17. 11. 2015
Posledná aktualizácia: 17. 11. 2015 23:19
Autor: Správce Webu