Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Kultúrne slávnosti mikroregiónu Šaštínsko

Dňa 28. júna 2015 sa konali kultúrne slávnosti Mikroregiónu Šaštínsko v rekreačnej oblasti Gazárka.
Slávnosti sa začali o 14. hodine kultúrnym programom. Ako hostia vystúpili detské folklórne súbory Skaličánek, Lopašovjánek, ďalej sa predstavili deti z MŠ Šaštín – Stráže, ZUŠ Sekule, detský folkórny súbor Juránek, Nádej Kuklov a Čáry, Pegas Kúcanek.
Ako v predchádzajúcich rokoch aj tentokrát našu obec reprezentovali Lakšárske slniečka.
Dospelí mali zastúpenie v mužskom speváckom zbore Kúcané, ZUŠ Šaštín – Stráže a nová skupina Veget z Bilkových Humeniec a Lakšárskej Novej Vsi.
Každá obec sa vo svojom stánku prezentovala propagačnými materiálmi a svojimi tradičnými chutnými špecialitami. V našom stánku si pochutnali na lekvárových šatôčkach, tvarohových buchtičkách a pagáčikoch.
Súčasne s kultúrnym programom prebiehali rôzne atrakcie ako ukážky kynológov zo Smolinského, súťaž v streľbe na terč, trampolína, nafukovací hrad, maľovanie detí na tvár, jazda na koňoch - Magic Ranch Čáry. Medzi deti prišla aj rozprávková spisovateľka Elenis.
V rámci kultúrnych slávností sa uskutočňuje aj cyklojazda Šaštínskom. Tento rok sme cyklistov privítali na našom námestí, kde sme ich previedli históriou našej obce a pohostili domácimi koláčikmi.

     Vytvorené: 17. 11. 2015
Posledná aktualizácia: 17. 11. 2015 22:44
Autor: Správce Webu