Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Veľký deň hasičov

Dlhé roky, ktoré sú našťastie za nami, po otázke na činnosť hasičov v Lakšárskej Novej Vsi, zostalo ticho. Odpoveď vtedy jednoducho neexistovala, lebo neexistoval ani hasičský zbor.
Posledný pokus o obnovu dobrovoľného hasičského zboru sa našťastie vydaril vďaka snahe skupiny mladých ľudí okolo Stanislava Drinku. Nie je jednoduché obnoviť činnosť po takmer 20 ročnej odmlke, chce to veľa práce, snahy a voľného času. A ten chcú títo mladí ľudia obetovať. Dnes s hrdosťou hovoríme, že máme hasičský zbor plne funkčný a akcieschopný.
Na konci augusta sme sa dozvedeli radostnú zvesť, že dostaneme nové hasičské auto a pán minister ho privezie 3. septembra večer.
Po 20.00 hod za zvuku sirén a svetla výstražných svetiel prišiel pán minister vnútra Róbert Kaliňák na novom aute pred hasičskú zbrojnicu. „Hasičská jednotka, pozor, k hláseniu hľaď“ zavelil veliteľ DHZ Stanislav Drinka a podal pánovi ministrovi hlásenie.
Privítali sme potleskom
- ministra vnútra a podpredsedu vlády SR pána Róberta Kaliňáka,
- poslanca NR SR pána Mariána Kovačóciho,
- generálneho sekretára DPO SR pána Vendelína Horvátha,
- riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave pána Vojtecha Valkoviča,
- predsedníčku krajského výboru DPO Trnava pani Martu Hurbanisovú,
- prednostu OÚ v Senici pána Vladimíra Kocourka,
- riaditeľa okresného riaditeľstva HaZZ v Senici pána Milana Černáka.
Podali sme našim hosťom krátku informáciu o obci a o histórii a činnosti nášho DHZ.
Pán minister vo svojom príhovore poďakoval hasičom za obetavú činnosť a zdôraznil nutnosť zlepšovať materiálno technické vybavenie hasičských zborov, čo dlhé roky stagnovalo. Naši najmenší hasiči, ktorých v krúžku vedie Katka Velická, predviedli hosťom zábavnou formou hasičský zásah po havárii vozidla. Nasledoval krst nového vozidla šampanským a slávnostné odovzdanie kľúčov od auta veliteľovi DHZ. Pán minister nás oboznámil s vybavením vozidla a vyhotovili sme spoločné foto. Zaujímalo ho vybavenie nášho DHZ, naše auto a podmienky fungovania hasičského zboru.
O rozhovor aj spoločné foto s pánom ministrom bol veľký záujem.Vytvorené: 17. 11. 2015
Posledná aktualizácia: 17. 11. 2015 23:21
Autor: Správce Webu