Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Kultúrne slávnosti mikroregiónu Šaštínsko

17. júna. 2018 sa konali kultúrne slávnosti Mikroregiónu Šaštínsko. Kultúrne slávnosti sa konali tak ako každoročne v peknom prostredí rekreačného strediska Gazárka v Šaštíne Strážach.
Našu obec reprezentovali Lakšárske slniečka, ktoré tak ako každoročne mali veľký úspech.
Z ďalších účinkujúcich to boli detské súbory DFS Kúcanek, ZUŠ Šaštín Stráže, Moravský Svätý Ján- Latino scool, Nádej - Kuklov- Čáry - Smolinské, Dojč - Darius Fiala a Lujza Škodáčková, Tanečný krúžok detí z obcí Moravský Svätý Ján a Sekule, DFS Juránek, Kúty - Pegas.
Z dospelých súborov sa predstavili spevácky súbor Senior pri Jednote dôchodcov Šaštín-Stráže, Kuklovjanky, Záhoráci - Smolinské, ZHRK - Moravský Svätý Ján. Obľúbenou tradíciou sa stala aj cyklojazda Šaštínskom so štartom o 10,30 na železničnej stanici v Kútoch. Postupne sa cez obec Moravský Svätý Ján, osady Trajlinky, Húšky, Tomky presúvali do cieľa, ktorý bol v rekreačnej oblasti Gazárka v Šaštíne Strážach. Do cyklojazdy Šaštínskom sa záujemcovia o tento pekný druh športu mohli zapojiť aj v jednotlivých obciach, cez ktoré viedla už spomínaná cyklojazda.Vytvorené: 1. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 1. 8. 2018 15:58
Autor: Správce Webu