ObecLakšárska Nová Ves

pomôžeme vám nájsť

rozšírené vyhľadávanie

Hobby - rallycross v LNV

Automobilové preteky o Záhorácky pohár v hobby - rallycrosse pokračovali v sobotu 30. júna druhým podujatím, ktoré poriadal Rally - team Lakšárska Nová Ves v areáli na Lipovci.

Už tradične sa pretekalo v troch kategóriách, keď šancu už pravidelne dostávajú aj juniori. V Lakšároch sa zišli traja, napriek tomu dostali možnosť zajazdiť si do sýtosti. Po viacerých rozjazdách napokon víťazstvo z prvých pretekov v Borskom Mikuláši obhájil Damián Dobiáš pred Lukášom Michalicom (na fotografii), obaja sú z Borského Mikuláša, tretí skončil Tomáš BizubBratislavy.
V kategórii do 1300 ccm vyhral Jozef Násada na Mitshubishi Colt pred svojim synovcom Marekom Skokánkom na Opel Corsa.
Najsilnejšia kubatúra do 1600 ccm mala v štartovom poli 13 jazdcov. Vo finálovej jazde vyrazil ako blesk víťaz prvých pretekov v B. Mikuláši Jaroslav VařílekTroubska. Najlepšie sa z pretekárov zo Záhoria umiestnil Karol Jánošík zo Senice na Honde Civic, ktorý prišiel tretí.
Jazdci z Lakš. N. Vsi robili väčšinou organizátorov. Jazdil iba riaditeľ pretekov Marek Vandák a ten pre poruchu automobilu preteky nedokončil.