ObecLakšárska Nová Ves

pomôžeme vám nájsť

rozšírené vyhľadávanie

CESOM 2018

V našej obci sa relatívne pravidelne uskutočňujú preteky v orientačných športoch. Typicky je to orientačný beh, ale tento rok sa okrem podujatia v orientačnom behu uskutočnilo aj medzinárodné podujatie v presnej orientácii. Koncom apríla a začiatkom mája to boli Majstrovstvá Európy, ktorých sa zúčastnilo 20 krajín z celej Európy a tiež z Japonska. Pretekárov bolo cca 150, pričom cca jedna tretina z týchto pretekárov bola zdravotne znevýhodnená.
Najúspešnejšou krajinou sa stálo Fínsko, ktoré získalo 5 medailí (3 zlaté, 1 striebornú, 1 bronzovú). Ďalej nasledovali Česká republika (1-1-0), Rusko (1-1-0) a Švédsko (0-1-1), ktoré získali po dve medaily. Slovinsko (0-1-0), Nórsko (0-0-1) a Veľká Británia (0-0-1) získali jednu medailu. Nestratili sa ani naši pretekári, ktorí v disciplíne štafiet obsadili pódiové 5. miesto, čím sme potvrdili príslušnosť k európskej špičke.

Dátum vloženia: 1. 8. 2018 22:23
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 8. 2018 22:25
Autor: Správce Webu